HomeTipyDokonalá pleť a husté vlasy za 15 UAH: tento levný produkt najdete...

Dokonalá pleť a husté vlasy za 15 UAH: tento levný produkt najdete ve své domácnosti

Díky své levnosti a dostupnosti používá mnoho rodin při úklidu koupelny prací mýdlo a často jím nahrazuje drahé prostředky na mytí nádobí.Přečtěte si o skrytých vlastnostech mýdla v materiálu UNIAN.

Mýdlo pro domácnost obsahuje asi 70 % živočišných tuků (čím vyšší procento – tím snadněji se kuchyňské povrchy drhnou od špíny a nečistot), rostlinné oleje a louhy.V kombinaci s dalšími prostředky je mýdlo na praní bezpečné pro pokožku a vlasy.Pro preventivní účely se používá na zubní kartáčky, manikúrní nástroje a flanel.

Prací mýdlo na vlasy – jak používat, abyste se zbavili lupů

Pokud vám došel základní krém nebo máte pocit, že šampon, který vždy používáte, už není tak účinný jako dřív, je načase sáhnout po staré ‚babičkovské metodě‘.Použijte na vlasy mýdlo na praní, abyste se zbavili lupů nebo aby se vaše vlasy méně lámaly.

Místo šamponu naneste toto mýdlo na vlhké vlasy, ale abyste si nevysušili pokožku hlavy, opláchněte si vlasy vodou s citronovou šťávou nebo octem.Někteří dermatologové stále doporučují nepoužívat příliš mnoho pracího mýdla a používat ho společně se šamponem: doporučují nejprve opláchnout vlasy šamponem a teprve poté mýdlem.

Mýdlo na pleť obecně a na akné je nejlepší způsob

Mýdlo na praní je vhodné i na obličej.Myjte si jím obličej dvakrát denně po dobu čtrnácti dnů, ale předtím pleť ‚odmastěte‘.Nezapomeňte si obličej také hydratovat běžným dětským krémem.

Mnoho lidí to neví, ale prací mýdlo má také léčivé účinky.Dospělí ho často používají k ošetření štípanců od hmyzu, dezinfekci škrábanců.Mýdlo také léčí rány na hlavě, které zanechal hřeben.Pouhých 20-30 minut strávených ve vaně s mýdlem a sodou pomůže snížit podráždění kůže po depilaci, zbavit se mozolů a otlaků i plísní.

Chcete-li se zbavit pupínků, přejeďte mýdlo přes jemné struhadlo, přidejte trochu vody a pak vše vyšlehejte do pěny.Tuto pěnu naneste na čistou pokožku obličeje, kromě oblasti kolem očí.’Krém‘ nechte působit půl hodiny a poté jej smyjte teplou tekoucí vodou.

Domácí mýdlo na otoky a proleženiny – levný recept

Ke zmírnění otoků se doporučuje otlaky dvakrát denně potírat speciálním mýdlovým roztokem (1/5 mýdla na 200 ml vody).

Doporučuje se používat prací mýdlo na proleženiny spolu s mlékem.Celou kostku mýdla protřete struhadlem, přidejte litr mléka s 3,2% obsahem tuku a tekutinu převařte.Nanášejte ji na proleženiny po vychladnutí, předem po dobu 2-3 týdnů (v závislosti na stavu proleženin).

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments