HomeTipyDevět znaků, že vás váš pes miluje: zkontrolujte svého domácího mazlíčka

Devět znaků, že vás váš pes miluje: zkontrolujte svého domácího mazlíčka

Každý majitel psa svého mazlíčka zbožňuje a doufá v opětování.Některé rysy chování domácího mazlíčka vám pomohou určit, zda se v blízkosti svých majitelů cítí dobře.Řekli jsme si, jak podle povahy a zvyků poznat, že vás váš pes miluje.

 • Následuje vás.
 • Dívá se ti do očí.
 • Zajímá se o hostitele.
 • Uklidní se vedle tebe.
 • Táhne tvé věci kolem.
 • Užívá si svého pána.
 • Spí ve vaší posteli.
 • Řídí se tvými příkazy.
 • Cítí stud za přestupky.
 • Sleduje vás

  Ať jdete do kterékoli místnosti, zvíře vás následuje – jasný projev náklonnosti.Znamená to, že je mu ve vaší společnosti dobře.

  Navazování očního kontaktu

  Jednoduchý způsob, jak poznat, že pes miluje svého majitele, je podívat se mu do očí.Pokud zvíře zůstává klidné a jeho pohled je laskavý a klidný, je to dobré znamení.V psí smečce znamená přímý oční kontakt agresi a dominanci.Pokud však pes klidně snáší váš pohled, důvěřuje vám.

  Zájem o majitele

  Milující pes neustále kontroluje, co dělá jeho majitel.Bezdůvodně chodí do vašeho pokoje, čeká na vás u dveří, pokud jste pryč, a na procházce se neustále otáčí, aby se na vás podíval.Pokud chce váš pes neustále vědět, co děláte, určitě vás miluje!

  Tato charakteristika vašeho psa vám také pomůže určit, kterého majitele má nejraději.Pokud venčíte svého mazlíčka s početnou rodinou – věnujte pozornost tomu, koho pes kontroluje častěji než ostatní.Je pravděpodobné, že tento člen rodiny je její oblíbenec.

  Uklidňuje se ve vaší blízkosti

  Hledá váš pes útěchu u vás, když se bojí náhlého zvuku nebo člověka s velkou taškou? To znamená, že vám zvíře důvěřuje a cítí se ve vaší blízkosti dobře.

  Pokud se však váš pes bojí, vyhledává soukromí a nenechá se od vás pohladit, neznamená to, že vás nemá rád.Všechna zvířata jsou velmi rozdílné povahy a na stres reagují různě.Někteří psi mohou být od přírody samotáři.

  Tahání vašich věcí

  Nezlobte se, když zjistíte, že váš pes spí na vašem tričku nebo slintá na vaše pantofle.Znamená to, že váš mazlíček má rád vaši vůni a vybírá si ji z ostatních vůní.Co je to, když ne projev lásky?

  Těší se z majitele

  Pokud vás pes po dlouhé nepřítomnosti přivítá štěkotem a skokem na ramena, je to jasný projev náklonnosti.Pokud je však pes k vašemu příchodu domů lhostejný, nejste pro něj prioritou.Je také možné, že zvíře je díky své přátelské povaze stejně spokojené se všemi, kteří do domu vstoupí.

  Spí ve vaší posteli

  Váš domácí mazlíček vás určitě miluje, pokud místo toho, aby spal sám, raději usíná ve vaší společnosti.Je pravděpodobné, že pes nejspíše miluje toho člena rodiny, se kterým spí nejčastěji.A pokud zvíře spí se všemi stejně často, nikdo není jeho prioritou.

  Řídí se vašimi povely

  Psi se mohou řídit povely mnoha lidí.Pokud však plní vaše příkazy rychleji a ochotněji, znamená to, že se vám chce zavděčit a považuje vás za autoritu.Odmítnutí uposlechnout povel však samo o sobě neznamená, že vás zvíře nemá rádo.

  Cítí se zahanbeno za špatné chování

  Studie psychiky psů ukazují, že nejsou schopni skutečně prožívat pocity viny a studu.Takové emoce jsou pro jejich mozek příliš složité.Tato zvířata však dokážou napodobit provinilý pohled a zahanbený výraz, pokud je přistihnete při činu.Zvířata se tak snaží uklidnit nespokojené majitele, což znamená, že jim na vás záleží.

  Kynologové však varují, že byste psa neměli zahanbovat často, zejména pokud byl ‚přestupek‘ spáchán před dlouhou dobou.Zvíře nebude schopno pochopit, proč přesně je káráno, ale bude prožívat silný stres.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments