HomeTipyDěláte to špatně: jak často byste měli prát pyžamo

Děláte to špatně: jak často byste měli prát pyžamo

Většina lidí je přesvědčena, že pyžamo by se mělo prát, když je vidět, že je zatuchlé.Ale tak to není.Jak často je třeba měnit pyžamo v chladném období a v létě, zda je nutné prát ho každý den, nebo stačí jednou za měsíc – to vám prozradíme v materiálu.

 • Zda je nutné prát pyžamo každý den.
 • Jak poznat, kdy je třeba pyžamo vyprat.
 • Proč je nutné časté praní pyžama.
 • Která pyžama je lepší vybírat.
 • Zda se má pyžamo prát každý den

  Možná vás to překvapí, ale podle odborníků je odpověď ne.Pravděpodobně existují jak ti, kteří si pyžamo perou velmi často, tak i ti, kteří tak činí zřídka.Není však nutné prát spací oblečení denně jako takové – pokud není potřísněné, zapáchající a nasáklé potem.Jinak je takové každodenní mytí plýtváním vodou a elektřinou.

  Jak poznat, kdy prát pyžamo

  Vyměňte pyžamo za čerstvé ne tehdy, když je zjevně špinavé nebo zapáchá, ale po každých dvou až třech nošeních, radí odborníci.

  Musí se pyžamo v létě prát každý den? V horkém počasí by se pyžamo mělo prát častěji, protože se potíme a pot může způsobit množení bakterií a zápach.Optimální je prát je každý druhý den.Mezi jednotlivými praními lze pyžamo jednoduše vyvěsit na vzduch, do večera se osvěží.Odkládat je pod polštář však není dobrý nápad, protože na pyžamu zůstávají bakterie a zárodky.

  Proč je nutné pyžamo často prát

  Nezapomínejte, že pyžamo nosíme většinou 8 hodin každou noc (a některé i přes den), takže pokud se spací oblečení nepere dostatečně často, dochází k množení bakterií a ovlivňuje to kvalitu spánku.Kromě toho může zatuchlé pyžamo také způsobit podráždění pokožky – vždyť mnoho lidí pod ním nenosí žádné jiné spodní prádlo.Tato několikahodinová blízkost kůže a intimních partií činí z pyžama živnou půdu pro bakterie a zárodky.

  Dobrým zvykem je osprchovat se před spaním.Tímto způsobem ze sebe smyjeme všechny nečistoty, bakterie a alergeny, které jsme mohli během dne zachytit, a oblékneme si pyžamo na čisté tělo – to ho udrží déle svěží a umožní ho prát o něco méně často.

  Jak správně prát pyžamo? Podívejte se na štítek na pyžamu – a perte ho při nejvyšší teplotě, kterou tkanina snese.Tím zajistíte nejhygieničtější čištění.

  Jaká jsou nejlepší pyžama pro výběr

  Nejhygieničtější pyžama jsou ta, která jsou vyrobena z přírodních tkanin, například z bavlny.Jsou velmi prodyšné, takže se v nich bakterie a pot hromadí pomaleji než v umělých tkaninách, jako je polyester.Bavlna je také velmi odolná a lze ji prát při vysokých teplotách.

  Další dobrou volbou pro pyžamo je bambus.I ten je vysoce prodyšný a má účinné termoregulační vlastnosti, takže vás v zimě zahřeje a v létě ochladí.Bambus je také antibakteriální a hypoalergenní a neabsorbuje pachy.

  Již dříve jsme vám prozradili, jak bělit ložní prádlo – tipy zkušených hostesek.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments