HomeTipyCo se stane, když vylijete Coca-Colu do záchodu: výsledek vás překvapí

Co se stane, když vylijete Coca-Colu do záchodu: výsledek vás překvapí

Lidé někdy přicházejí se zdánlivě šílenými nápady, které se nakonec ospravedlní.Jednou například někdo přemýšlel, jak se zbavit močového kamene v záchodové míse, nalil do ní Colu a dostal odpověď.Ukázalo se, že záchodovou mísu lze vyčistit Coca-Colou! Podívejme se, proč by to mohlo fungovat.

Mimochodem, nedávno jsme se zabývali tím, jak odstranit rez ze záchodové mísy pomocí jednoduchých domácích prostředků.

Složení tohoto oblíbeného nápoje obsahuje kyselinu ortofosforečnou, díky níž Coca-Cola koroduje odolné nečistoty.S pomocí nápoje se můžete snadno zbavit močového kamene v záchodové míse, odstranit plak pod okrajem.

Záchodovou mísu můžete vyčistit pomocí coca-coly / foto ua.depositphotos.com.

Jak vyčistit záchodovou mísu koksem – lifehacks

K vyčištění záchodové mísy pomocí Coca-Coly stačí vzít jednu plechovku nápoje, nanést ji na znečištěný povrch a nechat působit hodinu a půl.Čím déle bude povrch v kontaktu s nápojem, tím lepší bude výsledek.V případě odolné špíny může být nutné postup opakovat a možná bude nutné použít i drátěnku.

Pro snazší odstranění nánosu pod okrajem záchodové mísy lze na nečistoty přiložit hadřík nebo toaletní papír navlhčený kolou a nechat je takto nějakou dobu působit.

Je třeba mít na paměti omezení:

 • Nápoj nemá žádný účinek pod vodou, takže povrchy, které chcete uklidit, musí být suché.
 • Coca-Cola nepomůže při odstraňování mastných nečistot.
 • Nápoj obsahuje vysoké množství glukózy, která je dobrou živnou půdou pro bakterie.Proto se doporučuje po čištění ošetřit povrchy antibakteriálními prostředky.

  No, a pokud váš ‚bílý kamarád‘ viděl hodně věcí, a dát mu dřívější vzhled není tak snadné, lze Coca-Colu kombinovat s kyselinou citronovou.Chcete-li to udělat, nejprve odstraňte vodu ze záchodové mísy, nalijte do záchodové mísy balíček kyseliny citronové a nalijte colu.Na 100 gramů kyseliny citronové můžete použít dva litry nápoje.Nechte působit přes noc (nebo 6-8 hodin).Poté pomocí kartáče vyčistěte nečistoty a spláchněte vodou.

  Další lidové prostředky na čištění záchodové mísy

  Kyselina citronová je obecně univerzálním lidovým prostředkem na čištění nejrůznějších nečistot, ať už jde o zbavení varné konvice vodního kamene nebo odstranění plaku ze záchodové mísy.Několik sáčků tohoto prášku je třeba nasypat na problematická místa a nechat působit přes noc.Poté ‚zapracujte‘ kartáčem a opláchněte.Postup může být nutné opakovat.Účinek lze zesílit pomocí koly, jak je popsáno výše.

  Lze použít také jedlou sodu.Postup je stejný jako u kyseliny citronové.

  Ocet může pomoci zbavit se močového kamene v záchodové míse.Do suché mísy záchodové mísy je třeba na místo znečištění přiložit octem vydatně navlhčený ubrousek a nechat jej působit dvě hodiny.Můžete počkat déle – vše záleží na míře znečištění a vaší ochotě ignorovat přirozené potřeby těla.Účinek se zvýší, pokud ocet zahřejete a smícháte s jedlou sodou.Pak už je to jako obvykle – vydrhněte kartáčkem a opláchněte.

  Čištění záchodové mísy v rukavicích / foto ua.depositphotos.com.

  Ať už se rozhodnete čistit záchodovou mísu jakýmkoli způsobem, provádějte to v rukavicích.A nezapomeňte si po toaletě umýt ruce!

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments