HomeTipyCo se stane, když se vzdáte kávy: jak snadno překonat 'absťák' a...

Co se stane, když se vzdáte kávy: jak snadno překonat ‚absťák‘ a jaký to má vliv na vaše zdraví

Všimli jste si někdy zvláštního stavu mysli při pití kávy? Někdy se touha po horkém, povzbuzujícím nápoji může stát návykovou.Zkuste přestat pít kávu a budete překvapeni, jak se váš stav změní.

V tomto článku se dozvíte, co se stane, když se vzdáte kávy, a jak snadné je vzdát se kávy a konečně překonat závislost na tomto nápoji.

 • Je možné přestat náhle pít kávu.
 • Jak se vzdát kávy.
 • Jak dlouho trvá vysazení kávy.
 • Co se stane, když se úplně vzdáte kávy.
 • Je možné přestat náhle pít kávu

  Mnoho lidí neví, co se stane, když přestanete pít kávu a čaj.Čaj také obsahuje kofein, takže se můžete pokusit přestat pít i jej.Když se náhle vzdáte kávy, vaše tělo pocítí nedostatek adrenalinu a dopaminu.

  Je snadné přestat pít kávu? Můžete, ale pro mnoho lidí to může být náročný úkol.Zpočátku to může vést i k bolestem hlavy.Místo adrenalinu začne tělo produkovat adenosin, což je hormon únavy.Proto byste se měli kávy vzdávat postupně.Neměli byste ji odříznout od ramene.

  Jak se vzdát kávy

  Pokud nevíte, jak snadné je vzdát se kávy, zkuste to udělat postupně.Postupně snižujte dávky, pijte méně nápojů s kávou.Pokud například ráno vypijete šálek kávy, třetinu z něj slijte a zbytek zřeďte vodou.Tímto způsobem vaše tělo dostane kofein, ale ne v takovém množství.

  Poté zvyšte porci kávy, kterou si z šálku vylijete.Nápoj zřeďte vodou do poloviny, poté jej můžete zkusit zředit na dvě třetiny.

  Podobným způsobem se můžete vzdát kávy s mlékem.Pouze v tomto případě byste měli do nápoje přidat více mléka než více vody.

  Jak dlouho trvá odvykání od kávy

  Odvykání od kávy bohužel skutečně vede k tzv. abstinenčním příznakům, vědecky nazývaným odvykací stav.Buďte připraveni a předem si uvědomte, jak dlouho odvykání od kávy trvá.Silná touha vypít nápoj s kofeinem přichází asi 12 hodin poté, co vaše tělo dostalo ceněnou ‚dávku‘ hormonů.

  Kofein, nebo spíše jeho nedostatek, způsobuje abstinenční příznaky.Takový absťák trvá asi týden.Během těchto dnů můžete pociťovat únavu, trpět špatnou náladou.Odvykání od kávy se může zdát nesnesitelné.Může se vám také zdát, že bez kávy se vám mnohem hůře pracuje.Ale to všechno přejde, vzdání se kávy a odvykání nakonec povede k tomu, že vaše tělo bude fungovat mnohem lépe.

  Co se stane, když přestanete pít kávu a čaj / foto ua.depositphotos.com.

  Co se stane, když se úplně vzdáte kávy

  Když se vzdáte kávy, budete lépe spát a ráno budete mít více energie.Také úplné ‚vyléčení‘ závislosti na kofeinu bude mít pozitivní vliv na funkci jater a dokonce zvýší libido.Ženy často přiznávají, že se po vysazení kávy doslova ‚vznášejí‘.

  Přestaly pít kávu a zhubly – některé dokonce zaznamenávají takové plus při odmítnutí kofeinu.A je to pravda, protože mnoho lidí nepije espresso bez cukru, ale kalorické nápoje s cukrem, sirupy a mlékem – cappuccino, latte a další.

  Nepití kávy má také pozitivní vliv na váš vzhled.Při pití těchto nápojů se v těle nadměrně produkuje stresový hormon kortizol, který výrazně ovlivňuje pleť a urychluje proces stárnutí.Zřeknutí se kávy vám tedy vrátí dřívější mladistvost.

  Připomeňme, že dříve UNIAN informoval o tom, jak si v bytě uvařit jídlo bez plynu a elektřiny.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments