HomeTipyCo se stane, když natankujete plnou nádrž svého auta: nedělejte tuto chybu

Co se stane, když natankujete plnou nádrž svého auta: nedělejte tuto chybu

Téměř každý, kdo vlastní automobil, je povinen tankovat pohonné hmoty na čerpacích stanicích, samozřejmě s výjimkou majitelů elektromobilů.Je proto nutné, aby řidiči věděli, zda mohou na čerpací stanici natankovat plnou nádrž.Odpověď na důležitou otázku – zjistíte v materiálu.

Proč nelze natankovat plnou nádrž benzinu – jednoduché vysvětlení

Na první pohled se může zdát jednodušší tankovat do nádrže svého vozu vždy plnou nádrž a ušetřit tak čas při návštěvách čerpacích stanic.Ve skutečnosti má však otázka, kolik benzinu do nádrže natankovat, trochu jinou odpověď.V dnešní době existuje v benzinových nádržích automobilů speciální ventilační systém.A pokud nádrž zcela naplníte, jeho činnost bude narušena.

V systému nádrže je několik ventilů.Jedna z nich zabraňuje úniku paliva po nehodě, pokud se vozidlo převrátí.Druhý ventil, umístěný v blízkosti plnicí trubky, je zodpovědný za přívod vzduchu do nádrže, aby nedošlo k jejímu natlakování.V případě, že je vůz naplněn až po okraj, dojde k narušení funkce odvzdušňování a palivo začne vytékat vypouštěcími trubkami.

Toho si pravděpodobně nevšimnete, protože tyto trubičky jsou umístěny v blízkosti zadního blatníku vozu.Palivo se dostane na podvozek a elektroinstalaci vozu a v kabině se objeví silné a štiplavé benzinové aroma.Pokud navíc není víčko nádrže pevně zašroubováno, palivo z nádrže vystříkne.

Je důležité vědět, zda můžete v horku natankovat plnou nádrž

Za horkého počasí se nedoporučuje plnit nádrž až po okraj nebo ji doplňovat poté, co tankovací pistole přestala palivo vydávat.Odpověď spočívá v základních fyzikálních zákonech: benzín nebo nafta se při zahřátí rozpíná a může unikat, pokud je víčko palivové nádrže vadné nebo není dostatečně pevně zašroubováno.

Nyní, když víte, proč byste nikdy neměli tankovat plnou nádrž, můžete bezpečně používat svůj vůz, aniž byste toto jednoduché pravidlo porušili.

Již dříve jsme psali o tom, jak správně skladovat benzín v kanystru a kolik paliva může být uloženo v nádrži automobilu.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments