Home Tipy Co pít před spaním pro dobrý spánek: 6 nápojů s uspávacím účinkem

Co pít před spaním pro dobrý spánek: 6 nápojů s uspávacím účinkem

0

Kvůli častému stresu a zdravotním problémům si mnoho Ukrajinců stěžuje na špatný spánek.Spánek narušují také pravidelné noční nálety.Chcete-li svému tělu pomoci snadněji usnout a spát klidněji, vypijte šálek nápoje s uspávacím účinkem.

 • Heřmánkový čaj.
 • Mátový čaj.
 • Kokosová voda nebo kokosové mléko.
 • Třešňový džus.
 • Teplé mléko.
 • Jogurt.
 • Heřmánkový čaj

  Příznivé účinky heřmánku na nervový systém a spánek jsou dobře známé.Takový nápoj vás nejen uvolní a pomůže vám usnout, ale také vás učiní zdravějšími a zlepší vaši celkovou pohodu.Čaj připravíte tak, že 2 polévkové lžíce apotéčního heřmánku přelijete vroucí vodou a necháte 10 minut louhovat.

  Upozorňujeme, že heřmánkový čaj byste neměli pít, pokud trpíte astmatem.

  Mátový čaj

  Máta peprná se v lidovém léčitelství používá ke zmírnění únavy a podráždění, ke snížení krevního tlaku a k normalizaci hladiny cukru v krvi.Všechny tyto účinky mají pozitivní vliv na délku a kvalitu spánku.Stejně jako heřmánkový čaj by se měl čaj z máty peprné louhovat 10 minut.Také obě rostliny lze kombinovat.

  Kokosová voda nebo kokosové mléko

  Kokosová tekutina má vysoký obsah vitaminu B, který snižuje hladinu stresu a uklidňuje nervový systém.Nápoj je lepší pít při pokojové teplotě, protože studený je naopak povzbuzující.

  Třešňový džus

  Višňová šťáva obsahuje aminokyselinu tryptofan, která reguluje spánkový hormon melatonin.Sklenice třešňového džusu před spaním je skvělým prostředkem pro dobrý spánek.Višňový džus však není vhodný – obsahuje 6krát méně tryptofanu.

  Teplé mléko

  Teplé mléko pomáhá usínat dospělým i dětem, i když vědci nedokážou přesně určit, čím je to způsobeno.Někteří vědci to připisují skutečnosti, že teplé mléko, stejně jako třešňová šťáva, obsahuje spánku prospěšný tryptofan.

  Jogurt

  Přírodní prášek na spaní tryptofan se nachází také v jogurtu, takže 45 minut před spaním je vhodné vypít půl sklenice jogurtu k pití.Účinek se zvýší, pokud je jogurt s banánovou náplní, protože banán je také přírodní sedativum.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version