HomeTipyCo je absolutně zakázáno prát v pračce: 6 nezjevných věcí

Co je absolutně zakázáno prát v pračce: 6 nezjevných věcí

Všechny hospodyňky vědí, že prát v pračce věci, které jsou určeny pouze k ručnímu praní, není v žádném případě dovoleno.Existují však i věci, které lidé do pračky házejí, aniž by věděli, že je to přísně zakázáno.

UNIAN vám prozradí, jaký nápis znamená, že předmět nemůžete prát v pračce, a jak jej v takovém případě očistit od nečistot.

Dříve jsme hovořili o tom, co nemůžete mýt v myčce.

Co je bezpodmínečně zakázáno mýt v myčce – seznam

Přestože dnes lidé dávají do pračky i boty, některé věci je lepší prát ručně.UNIAN sestavil důležitý seznam, který vám pomůže vyhnout se zkažení věcí nebo spotřebičů.

Pěnové polštáře.

Speciální polštáře, které si ‚pamatují‘ polohu hlavy a krku, mají jedinečnou výplň.Pokud se takový polštář pere v pračce, výplň se uvolní a ztratí svou funkci.Proto je lepší čistit skvrny na takových polštářích ručně nebo je namočit do umyvadla se speciálním pracím prostředkem.

Hračky a věci se zvířecími chlupy.

Pokud máte domácí zvířata, víte, že jejich chlupy se někdy nacházejí na těch nejneočekávanějších místech v bytě.Vyprat ji z oblečení je velký problém, je lepší použít speciální kartáč.Praní takových věcí v pračce povede k rozprostření vlny po celém povrchu oblečení a uvíznutí ve struktuře tkaniny.Kromě toho zůstane v bubnu pračky a může dokonce ucpat filtr.

Spodní prádlo: V případě, že je prádlo v pračce, je nutné jej vyprat.

Kalhotky lze prát v pračce, ale podprsenky nikoli.Zejména podprsenky s kosticemi a push-upky.Ignorování tohoto pravidla způsobí, že se výrobek zdeformuje a ztratí svůj tvar.Pokud potřebujete podprsenku vyprat, udělejte to ručně, poté ji jemně vyždímejte a pověste ven, aby uschla.

Krajkové nebo vyšívané oděvy.

Je známo, že krajky a výšivky jsou jemné dekorativní prvky, které trpí agresivními účinky pracích mechanismů praček.Pokud budete prát oblečení s krajkou nebo výšivkou v pračce, pak s největší pravděpodobností ve výsledku získáte znehodnocený kus šatníku.Proto je lepší takové výrobky čistit ručně, a navíc s použitím jemného pracího prostředku.

Oděvy z manšestru, kašmíru nebo vlny.

Tyto materiály jsou považovány za velmi zranitelné – mohou se roztáhnout, vyblednout nebo žmolkovat.Buben pračky navíc zdaleka není šetrný, takže se věci z výše uvedených materiálů mohou dokonce zadrhnout.Pokud takové věci potřebujete vyprat, je lepší to udělat ručně nebo je dát do čistírny.

Důležitý bod: navzdory všem radám je třeba před praním věcí pečlivě prostudovat etiketu – vždy je na ní nápis, který upozorňuje, že oblečení nelze prát v pračce.Je na něm zobrazena přeškrtnutá pračka.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments