HomeTipyCo dělat, když vaše kočka přestane chodit na záchod: jediná „fungující“ metoda

Co dělat, když vaše kočka přestane chodit na záchod: jediná „fungující“ metoda

Člověk, který si vezme kotě do domu, je povinen ho naučit na záchůdek.Obvykle s tím nikdo nemá žádné potíže.Někdy se však stane, že kočka na záchůdek nechodí, a to ne jen tak pro nic za nic – signalizuje tím svému pánovi.Co dělat, když kočka přestala chodit na záchůdek v malém – přečtěte si v materiálu.

Proč dospělá kočka začala srát kamkoli – důvody

Podle odborníků, pokud dospělá kočka přestala chodit do záchodové mísy, je třeba zpozornět, protože jakékoliv zvláštnosti v chování zvířete signalizují problémy.Hlavní z nich jsou následující:

 • Emocionální strádání a stres.
 • Objevení nového zápachu, (může se jednat o změnu náplně).
 • Hormonální poruchy nebo sexuální apetence.
 • Onemocnění střevních a urogenitálních orgánů.
 • Pokud tedy kočka přestala chodit na záchod a chodí jinam, je lepší ji ukázat odborníkovi.

  Proč kočka přestala chodit na záchůdek nejmenším způsobem – hlavní důvod

  Je třeba si uvědomit, že k tomu nedochází jen kvůli ‚nepříjemnosti‘ kočky nebo jejímu temperamentu.Problém, proč kočka přestala chodit na záchod ve velkém, spočívá ve zdravotních potížích a problémech , jako jsou: .

 • Onemocnění ledvin.
 • Kameny/písek v močovodu.
 • Kočka při vyprazdňování pociťuje bolest, která ji nutí vyhledávat soukromější místo k toaletě.

  Dalším častým důvodem, proč kočka po říji přestane chodit na záchod, nebo proč nechodí na záchod, ale poblíž, může být puberta.A pokud není možnost v uspokojení reprodukční funkce, je lepší vzít zvíře na kastraci nebo sterilizaci.

  Třetí příčinou je psychické strádání.Je pravděpodobné, že se zvíře necítí bezpečně, je něčím vyděšené nebo znepokojené.

  Co dělat, když vaše kočka přestane chodit na záchod

  Nejprve je třeba odebrat trus a dát ho do nádoby, která bude odeslána na veterinární kliniku k analýze.A samotné zvíře by mělo být předvedeno k odborníkovi.

  Majitel kočky by se měl také přesvědčit, zda je záchod čistý a na bezpečném a pro kočku vhodném místě.

  Pokud je však toto chování způsobeno depresí a strachem, měl by majitel kočky okamžitě zjistit, co negativní emoce způsobilo, a příčinu okamžitě odstranit.

  Jak přimět kočku, aby chodila na záchod do záchůdku – rady odborníků

  Nejdůležitější je vědět, že kočku byste měli začít seznamovat se záchodovou mísou hned, jakmile si ji vezmete domů.

  Je na vás, abyste vybrali záchůdek a výplň, a kočka si na ně musí zvyknout.Odborníci doporučují zvolit obyčejný zásobník na stelivo, který kočka snadno použije.Toaleta by měla být umístěna na přístupném místě, ale ne v blízkosti kočičích misek na jídlo.

  Pokud se vaše kočka vykakala mimo záchodovou mísu, odložte výkaly do záchodové mísy a místo samovolného výskytu záchodu ošetřete čisticím prostředkem.Je to nutné proto, aby kočka příště našla svou toaletu podle pachu.Mimochodem, z tohoto důvodu odborníci doporučují buď úplně nevyčistit stelivovou mísu, nebo v ní po vyčištění nechat ubrousek s kočičí močí – abyste svého mazlíčka přiměli chodit na záchod tam, kam má.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments