HomeTipyČím si můžete umýt vlasy bez šamponu: 5 lidových prostředků

Čím si můžete umýt vlasy bez šamponu: 5 lidových prostředků

Každá dívka se alespoň jednou v životě setkala se situací, kdy nebyl po ruce šampon, ale vy jste si potřebovali umýt vlasy.Samozřejmě, že koupený suchý šampon je v takovém případě ideální volbou, ale pokud ho nemáte, musíte se z toho dostat.UNIAN vám poradí, jak si doma umýt hlavu bez šamponu.

 • Soda je nejlepším prostředkem pro mytí hlavy bez šamponu.
 • Jak si umýt hlavu pomocí mýdla a bylinek.
 • Mytí vlasů bez šamponu – lidové recepty s vajíčkem.
 • Šampon z hořčice nebo hořčičného prášku.
 • Mytí vlasů obyčejným mlékem nebo kefírem.
 • Dříve jsme hovořili o tom, jak mýt nádobí bez mycího prostředku.

  Soda je nejlepší mycí prostředek na mytí vlasů bez šamponu

  Jedlá soda je jednou z možností, kterou lidé používali v dobách, kdy ještě neexistovala taková škála výrobků pro péči o vlasy.Pokud vám tato metoda vyhovuje, zapište si recept:

 • Rozpusťte 400 g jedlé sody ve 3 litrech teplé vody.
 • Ponořte vlasy do roztoku a po třech minutách zvedněte hlavu.
 • Prameny lehce masírujte, ale necuchejte je.
 • Vlasy vysušte obvyklým způsobem.
 • Alternativním receptem je připravit kašičku z jedlé sody a vody, nanést ji na pokožku hlavy a vlasy a lehce vmasírovat.Jablečný ocet zředěný vodou lze použít jako oplach.

  Jak si umýt vlasy mýdlem s bylinkami

  Další možností je mýt si hlavu obyčejným mýdlem.Můžete vzít obyčejné mýdlo, napěnit si hlavu a poté opláchnout horkou vodou, ale tento způsob trichologové nedoporučují – hrozí podráždění pokožky hlavy a vysušení vlasů.Lepší je použít tekuté mýdlo, přidat do něj výluh z bylin (například heřmánku) a několik kapek broskvového, ricinového nebo levandulového oleje.Touto směsí si namydlete hlavu a opláchněte ji vodou.

  Mytí vlasů bez šamponu – lidové recepty s vajíčkem

  Čištění kadeří pomocí slepičích vajec vynalezli už dávno, ale při této metodě je důležité vzít v úvahu, že pro postup je třeba vzít pouze žloutky.Návod je jednoduchý:

 • 1 kuřecí žloutek.
 • 50 ml citronové šťávy.
 • Vzniklou směs vetřete do vlasů a pokožky hlavy a poté opláchněte vodou.Pokud chcete mít vlasy hladší, přidejte do improvizovaného šamponu 1\4 šálku okurkové šťávy a 2 lžíce nerafinovaného olivového oleje.Vlasy opláchněte jablečným octem.

  Šampon z hořčice nebo hořčičného prášku

  Dalším lidovým lékem je hořčice nebo hořčičný prášek v množství 2 lžíce zředěné v 500 ml vody.Vzniklý roztok se nanese na vlasy, hlava se masíruje, poté se opláchne vodou a propláchne jablečným octem.

  Mytí vlasů obyčejným kváskem nebo kefírem

  Pro tento recept budete potřebovat nejen zakysané mléčné výrobky, ale také kvasnice v surové podobě.Kefír můžete užívat s jakýmkoli obsahem tuku – pro vlasy je v zásadě užitečný, dokáže je posílit a vyživit potřebnými látkami.

  Droždí a kefír (nebo jednoduchý kvásek) spojíme v misce, zahřejeme na vodní lázni a počkáme, až se směs promění v rosol.Pak ji naneste na vlasy, počkejte hodinu a opláchněte teplou vodou.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments