HomeTipyČím nahradit toaletní papír: užitečné hacky, které šetří čas v nouzi

Čím nahradit toaletní papír: užitečné hacky, které šetří čas v nouzi

Toaletní papír je na seznamu povinných nákupů do domácnosti v každé rodině.Je však tak nezbytný? UNIAN vám prozradí, v čem spočívá nebezpečí toaletního papíru pro člověka a čím ho lze nahradit.

Již dříve jsme vám řekli, jak často si měnit povlak na postel a polštář a co se stane, když si nevyměníte zubní kartáček.

Proč byste se měli vzdát toaletního papíru

Vědci dospěli k závěru, že používání toaletního papíru je škodlivé nejen pro životní prostředí, ale také pro lidské zdraví.Může totiž zvyšovat riziko vzniku análních trhlin a infekcí močových cest.

Zvláště nebezpečné jsou hygienické výrobky s příchutěmi.K jejich výrobě se používají syntetické přísady, které mohou způsobovat alergie a dokonce i rakovinné nádory.Množství chemických látek je ideálním prostředím pro rychlejší množení bakterií a plísní.UNIAN vyzvedl možnosti, co lze použít místo toaletního papíru.

Vlhčené ubrousky místo toaletního papíru

Používání vlhčených ubrousků vám umožní nejen vyčistit konečník, ale také jej zvlhčit.Nejlépe se k tomu hodí vlhčený toaletní papír, ale abyste ušetřili, můžete si koupit dětské vlhčené ubrousky, které neobsahují spoustu škodlivých chemických přísad.

Další možností by mohl být bidet.Mezi jeho nesporné výhody patří např:

 • Hygiena (voda a mýdlo vyčistí lépe než papír).
 • nepoškozuje životní prostředí (výroba toaletního papíru poškozuje přírodu a vyčerpává lesy).
 • snižuje riziko vzniku hemoroidů (voda tolik netlačí na konečník).
 • Jsou však situace, kdy doma nemáte nic z výše uvedeného a nastane okamžik ‚X‘.Můžete se osprchovat a očistit se tímto způsobem.Noviny místo toaletního papíru budou v tomto případě také fungovat.Je lepší ho před použitím trochu pomačkat rukama, aby byl měkčí.Pokud máte více času, můžete noviny namočit a poté je vysušit.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments