Home Tipy Čím na podzim ošetřit zahradu proti škůdcům a kdy hnojit: 8 důležitých...

Čím na podzim ošetřit zahradu proti škůdcům a kdy hnojit: 8 důležitých věcí, které je třeba udělat v září

0

Konec léta neznamená, že zahradničení a práce na zahradě končí – zkušení lidé vědí, že v rámci přípravy na podzimní sezónu je třeba ještě udělat několik důležitých věcí.I když maraton ochrany přírody skončil, měli byste začít připravovat rostliny na zimu, což je proces, který vyžaduje spoustu času a úsilí.

UNIAN vám poradí, co je lepší ošetřit na zimu u stromů a jaké další práce na zahradě v září udělat.

Co můžete dělat na zahradě v září – podrobný průvodce

Abyste nezapomněli na žádné důležité detaily a připravili zeleninovou zahradu na zimu, podívejte se na kontrolní seznam od UNIAN.

Jaká hnojiva se na podzim aplikují do půdy – možnosti.

Důležitou součástí zářijových prací na zahradě je hnojení půdy.To je důležité, protože rostliny během sezóny odebraly z půdy mnoho živin, které je třeba doplnit.Dusíkatá hnojiva jsou na podzim přísně zakázána – vyvolávají růst listů a výhonků, lepší je používat fosforečná a draselná hnojiva.Může to být popel, superfosfát, kyselina sírová a chlorid draselný.

Čím ošetřit zeleninovou zahradu před škůdci na podzim – účinné metody.

Navzdory tomu, že aktivní období prací na zahradě skončilo, je stále třeba bojovat proti škůdcům, jinak se hmyz na zimu ukryje v půdě.Důležité je bojovat s nezvanými hosty již nyní a neodkládat to na říjen – v té době již budou hluboko v zemi.Navíc poté, co stromy shodí listy, bude třeba je postříkat jinými prostředky.

Dříve jsme podrobně hovořili o tom, jak na podzim ošetřit zahradu před chorobami a škůdci.

Zda je třeba v září prořezávat staré ovocné stromy.

Keře a stromy je třeba před zimou důkladně prohlédnout, zda nemají staré, nemocné a uschlé větve.Proveďte formativní řez zahrady a odstraňte úponky z jahod.

Co vysadit v září na zimu – keře a stromy.

V září můžete vysadit stromy a keře, kterými jste si už dlouho chtěli vylepšit svůj pozemek.Během podzimu a zimy budou mít čas zakořenit a do jara zesílit.

Užitečná rada: 2 týdny před výsadbou připravte jámy a naplňte je hnojivem, abyste to nemuseli dělat ve spěchu.

Nejlepší způsob bílení stromů – podzimní možnosti.

Chcete-li své stromy ochránit před agresory z okolí, na podzim je zabělete, zejména pokud si nejste jisti, že se na podzim do zahrady dostanete.Pro tento účel je nejlepší použít barvu na vodní bázi – výborně odolává podzimním dešťům a neodlupuje se.Kmeny stromů můžete také omotat bílou pytlovinou.

Jak a kdy prořezávat maliny – péče o bobule.

Po sklizni posledních bobulí remontantních malin je třeba prořezat všechny stávající keře, včetně letních.Plodné větve je třeba odstranit a mladé větve zkrátit.Kromě toho je důležité maliny na zimu přikrýt, aby kultura normálně přežila chlad.

Kdy sklízet brambory – poznámka.

Nejpozději v září byste měli brambory ze záhonů odstranit a nechat je ve skladu.Jednak již nebudou plodit, jednak si hmyz v půdě z plodiny udělá svou potravu.Důležité je nezapomenout odstranit také další kořenové plodiny – mrkev, červenou řepu atd.

Sklizeň rajčat a okurek v září.

První podzimní měsíc je poslední příležitostí k vytrhání keřů s rajčaty a okurkami.Právě nyní můžete sklidit poslední úrodu a odstranit lány – tak budete moci ochránit kulturu před podchlazením a nemocemi.Ze sklizené zeleniny udělejte zavařeniny, a pokud najdete poškozené keře, spalte je nebo zkompostujte.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version