HomeTipyČím krmit lilek pro bohatou úrodu: nejlepší lidové prostředky

Čím krmit lilek pro bohatou úrodu: nejlepší lidové prostředky

Lilek – poměrně náročný na kvalitu půdní kultury.Při správné péči a pravidelném hnojení rostlina potěší dachniki velké a šťavnaté plody.S hnojivy to však nepřehánějte – jejich nadbytek povede k tomu, že listy budou krásné a velké, ale plody se nenarodí.

Dříve jsme vám řekli, jak vysazovat lilek do volné půdy.

 • Hnojení lilků v létě: co potřebujete vědět.
 • Dusíkatá a draselná hnojiva pro lilek.
 • Hnojivo pro lilek z posekané trávy.
 • Hnojivo pro lilky z kravského hnoje.
 • Hnojení lilků kvasnicemi.
 • Jak hnojit lilek dřevěným popelem.
 • Hnojivo pro lilky jejich bramborové slupky.
 • Hnojení lilků v létě: co potřebujete vědět

  Pěstitelé kachen by měli mít na paměti, že lilky se krmí přímo pod kořenem.Hnojivo by se nemělo rozprašovat na listy nebo stonek, a pokud se tam dostane, mělo by se okamžitě smýt vodou.Lilek by se také neměl hnojit čerstvým hnojem.

  První hnojení lze provést nejdříve 15 dní po výsadbě do země, lépe však po 20 dnech.Obecně se během léta provádí 3 až 5 hnojení v závislosti na stavu rostliny.

  Důležité: všechna hnojiva by měla být před použitím zahřátá alespoň na 20 stupňů.

  Dusíkatá a draselná hnojiva pro lilek

  Dusík urychluje růst keře, takže plody se objevují a dozrávají dříve.Doporučuje se koupit hotové minerální hnojivo pro lilek ze směsi dusíku, draslíku a fosforu.Hnojivo by mělo být aplikováno pod kořen a nutně v souladu s dávkováním uvedeným na obalu.Když se objeví první květy, sníží se množství dusíku a zvýší se množství draslíku.

  Hnojivo pro lilek z posečené trávy

  Vezměte sud nebo velký kbelík, naplňte ho do třetiny jakoukoli čerstvou trávou ze zeleninové zahrady a dolijte teplou vodou.Nádobu zakryjte víkem a postavte ji na 1 týden na teplé slunné místo.Vzniklým roztokem zalévejte rostliny pod kořeny (1 litr na keř).

  Hnojivo pro lilky z kravince

  Roztok z plevele zvaného kravský hrách je velmi užitečný pro lilek.Čerstvý kravský hrách naplňte teplou vodou v poměru 1:10.Nádobu nechte stát na slunném místě po dobu 7 dnů.Před použitím směs zahřejte a zalijte 1 litrem vody na keř.

  Krmení lilků kvasnicemi

  Krmení kvasinkami stimuluje růst plodů lilku.Pro přípravu směsi rozpusťte 600 g lisovaných kvasnic v litru teplé vody.Poté přidejte 100 g vaječných skořápek.Směs nechte 4 hodiny na slunci.Zřeďte vodou v poměru 1:10.Lilky zalévejte v množství půl litru roztoku na keř.

  Čím krmit lilek – lidové prostředky / foto 1zoom.ru.

  Jak hnojit lilek dřevěným popelem

  Smíchejte šálek dřevěného popela v kbelíku s teplou vodou.Tímto roztokem okamžitě zalijte keře u kořene.Poté posypte půdu u kořenů lilku suchým popelem.

  Hnojivo pro lilky z jejich bramborových slupek

  Hnojivo z bramborových slupek se používá ve fázi kvetení a výskytu zelených plodů.Toto hnojivo nasytí půdu škrobem, který je pro lilek užitečný.Bramborové slupky naplňte vodou a vařte 5-7 minut.Nechte je zcela vychladnout.Sceďte vodu ze slupek a zalijte jí lilkové keříky.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments