HomeTipyByl pojmenován 100% způsob praní oblečení z bobulí: skvrny zmizí před očima

Byl pojmenován 100% způsob praní oblečení z bobulí: skvrny zmizí před očima

Skvrny od bobulí jsou v létě nejčastější skvrny.Takové znečištění často zůstává na oblečení po výletu do přírody.A u dětí se stopy po bobulích objevují neustále.Řekli jsme vám, jak rychle a levně odstranit skvrny od bobulí.

 • Co nedělat.
 • Vroucí voda.
 • Odstraňovač skvrn.
 • Kyslíkový prášek.
 • Co nedělat

  Nesnažte se dostat ven skvrnu od bobulí na bílém nebo barevném prádle pomocí octa nebo kyseliny citronové.Ocet jako oxidační činidlo pouze způsobuje, že skvrny od bobulí, ovoce, džusů a vína jsou odolnější a jasnější.

  Vroucí voda

  Nejoblíbenějším a nejspolehlivějším způsobem odstranění skvrn z bobulí je použití vroucí vody.Tato metoda je vhodná zejména v případě, že je skvrna velmi čerstvá.Je to velmi jednoduché – zalijte skvrny od bobulí vroucí vodou a zmizí vám před očima.Je lepší to nedělat ve dřezu, ale nad hrncem, protože vařící voda může zničit vodovodní potrubí.

  Odstraňovač skvrn

  K odstranění skvrn od bobulí na barevném oblečení použijte profesionální odstraňovač skvrn.Naneste odstraňovač skvrn na skvrnu od bobulí a nechte jej působit 10-15 minut, poté jej opláchněte a předmět vyperte v pračce.Nenechávejte přípravek na látce příliš dlouho, jinak věc vybledne.Mezi nejoblíbenější odstraňovače skvrn s dobrými recenzemi patří Vanish, Dr.Beckmann, Sodasan.

  Kyslíkový prášek

  Pokud vás zajímá, jak odstranit zatuchlou skvrnu z bobulí – kupte si kyslíkový prášek.Tento prostředek si poradí i s dlouhotrvajícími a velkými skvrnami.Rozpusťte 3 polévkové lžíce prášku v 1 litru vroucí vody.Počkejte, až voda trochu vychladne, a ponořte znečištěnou věc na 30-40 minut.Poté předmět vyperte v pračce.Kyslíkový prášek lze použít k praní bílého i barevného prádla.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments