HomeTipyBudete se divit, že jste to dosud nevěděli: jak zjistit velikost ponožek...

Budete se divit, že jste to dosud nevěděli: jak zjistit velikost ponožek bez měření

Výběr správné velikosti ponožek je zásadní, abyste se vyhnuli onemocněním nohou a zarůstajícím nehtům.Jak to ale udělat? UNIAN shromáždil rady odborníků podologů.

Již dříve jsme se dozvěděli, jak v zimě izolovat nohy, a to i pomocí ponožek.Nyní pochopíme, jak tyto ponožky koupit, abychom nepřehlédli velikost.

Jak vybrat ponožky podle velikosti – nejrychlejší způsob

Může se zdát, že výběr ponožek je maličkost, která si nezaslouží zvláštní pozornost a přílišnou vybíravost.Je to katastrofa, když se ‚netrefíte‘ o jednu nebo dvě velikosti?

Ve skutečnosti ano.Pravidelné nošení příliš velkých nebo příliš malých ponožek může vést k problémům, kterých se zbavíte až za několik týdnů.Patří mezi ně mozoly, zarůstající nehty a dokonce deformace prstů na nohou – ty vznikají v důsledku neustálého namáhání obuví a ponožek.Zvláště důležité je vybrat správnou velikost dětských ponožek, protože dítě nemusí nepohodlí ani cítit a neřekne o něm.

Jednoduchý způsob, jak zjistit velikost ponožek za méně než minutu bez dalších měření, navrhli podologové.Radí neřídit se velikostmi, které výrobci punčochového zboží píší na obaly.Místo toho se podívejte, zda můžete ponožku omotat kolem sevřené pěsti tak, aby se okraje spojily.Pokud to dokážete, aniž byste ponožku natáhli, je pro vás velikost správná.

Jak za 1 minutu zkontrolovat, zda jsou vaše dámské nebo pánské ponožky správné velikosti

Ještě jeden jednoduchý lifehack vám pomůže zjistit, které z již zakoupených ponožek se vyplatí nosit i nadále a které vám naopak vůbec nesedí

Podologové navrhují tento experiment.Vezměte si ponožku a nasaďte si ji na patu.Přitáhněte si ji (bez námahy) směrem k prstům.Pokud ‚nos‘ nedosáhne na nejdelší prst vaší nohy (velký, ukazovák nebo prostřední), nebo naopak – příliš jej zakrývá, bohužel jste se netrefili do velikosti.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments