HomeTipyBude zářit jako nový: Lifehacks, jak bez námahy vyčistit sporák za 15...

Bude zářit jako nový: Lifehacks, jak bez námahy vyčistit sporák za 15 minut

Špinavý sporák může zkazit vzhled každé kuchyně, ale je téměř nemožné se jeho zašpinění vyhnout.Mytí trouby je ještě obtížnější úkol, protože ‚boj‘ se zbytky jídla v nepohodlné poloze je velmi únavný.Existuje však snadný způsob, jak ji vyčistit během 15 minut.

Již dříve jsme psali, jak vyčistit sporák od staré mastnoty a sazí pomocí lidových prostředků.

Jak vyčistit sporák – užitečný lifehack

Málokdo to ví, ale žíravé chemikálie můžete nahradit tabletami do myčky.Je to pohodlné, rychlé a účinné.Látky obsažené v těchto tabletách si dokonale poradí s mastnotou, usazeninami a nečistotami.

Vezměte tedy dvě standardní tablety do myčky a naplňte je malým množstvím vody (200-250 mililitrů) v kbelíku.Měly by se v tekutině zcela rozpustit.V případě potřeby je lze zamíchat.

Poté namočte houbičku do přípravku a naneste ji na varnou desku, vnitřek trouby a na skleněná dvířka.Vezměte obyčejné papírové utěrky, navlhčete je naším přípravkem a nechte je 10-15 minut v troubě.

Poté sporák důkladně otřete suchou a vlhkou utěrkou, abyste odstranili zbytky čisticího prostředku.Tento čisticí prostředek skvěle vyčistí sporák od mastnoty.

Foto: ua.depositphotos.com.

Při čištění nezapomeňte používat gumové rukavice, aby se chemikálie nedostaly na vaši pokožku.To může způsobit alergickou reakci, vysušení nebo podráždění.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments