HomeTipyBez zápachu z kanalizace a moči: mucholapky, jak odstranit zápach z toalety...

Bez zápachu z kanalizace a moči: mucholapky, jak odstranit zápach z toalety za pět minut

Nepříjemný zápach na toaletě nejenže znepříjemňuje pobyt na ní, ale může se šířit i na chodbu nebo do kuchyně.Pokud nelze příčinu problému snadno odstranit, existuje několik drobných triků, které můžete použít.

 • Proč zapáchají splašky – nejčastější příčiny.
 • Jak odstranit zápach v toaletě – osvědčené prostředky.
 • Zápach v toaletě – vyzbrojeni lidovými prostředky.
 • Dříve jsme vám řekli, jak vyčistit záchodovou mísu uvnitř – osvědčené mucholapky.

  Proč to začalo páchnout splašky – časté příčiny

  Nejčastějšími příčinami zápachu na toaletě jsou:

 • Nesprávná instalace kanalizačního systému.
 • Netěsnosti, ucpání.
 • problémy s ventilačním systémem.
 • Dobrý instalatér dokáže správně určit příčinu zápachu.

  Je důležité nezapomínat na důkladný úklid koupelny – pomůže to udržet ji čistou.Důležité je také větrat koupelnu a vyčistit odsavač par, aby snáze plnil svou funkci.

  Jak odstranit zápach na toaletě – osvědčené prostředky

  Pro začátek si můžete koupit speciální přípravky pro péči o toaletu.Dobře bude fungovat chlór.Nejenže účinně smývá nečistoty, ale také odstraňuje zápach.V obchodech také snadno najdete čisticí a dezinfekční prostředky s různými vůněmi.

  Kromě toho nebudou zbytečné ani speciální bloky s toaletním gelem.Pokaždé, když je použijete, tekutina z nich dezinfikuje sanitární keramiku a zanechává po sobě příjemnou vůni.

  A nejjednodušší je koupit si kvalitní osvěžovač vzduchu.Můžete si vzít lahvičku a stříkat ji pokaždé, když chcete, nebo si můžete dát automatický osvěžovač.

  Zápach na toaletě – vyzbrojeni lidovými prostředky

  Existuje řada známých prostředků, které dobře pohlcují pachy.Například několik tablet aktivního uhlí lze vložit do malé nádoby a umístit na toaletu.Podobný účinek bude mít i talířek s jedlou sodou.

  Pro příjemnou vůni se hodí také hrst kávy, pomerančová kůra nebo kapesník navlhčený oblíbeným esenciálním olejem, který můžete nechat v místnosti.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments