HomeZahradničeníAni vás nenapadne usadit se na zahradě: nejlepší prostředek proti mšicím

Ani vás nenapadne usadit se na zahradě: nejlepší prostředek proti mšicím

Majitelé ovocných sadů dobře vědí, že škůdci nikdy nejsou v klidu.Hmyz jen čeká na vhodný okamžik, aby vše napadl a sežral.Jedním z takových nemilovaných hostů v zahradě jsou mšice, které rády cestují v ‚širokém kruhu rodiny a přátel‘.Těchto nezvaných hostů je velmi obtížné se zbavit.

UNIAN zjišťoval, jaký je nejúčinnější prostředek proti mšicím.

 • Jak bojovat proti mšicím na jabloni – nejlepší prostředek.
 • Čím postříkat stromy od mšic – lidové prostředky.
 • Alkohol z popela od mšic na jabloních – výsledek vás překvapí.
 • Jak bojovat proti mšicím na jabloních – nejlepší prostředek

  Speciální chemické přípravky dokonale bojují proti věčně hladovému hmyzu.Jsou speciálně vyvinuty a testovány.Široká nabídka těchto produktů vám umožní vybrat si to, co vám nejlépe vyhovuje.Můžete například použít Actoverm, Compo Complete nebo jiný bioinsekticid.

  Zároveň je vhodné pamatovat na bezpečnostní pravidla při práci s chemickými látkami, abyste se vyhnuli negativním následkům, a to:

  1. Přípravek, kterým stříkáte stromy, nekonzumujte.
  2. Během ošetření je vhodné stát proti větru.
  3. Při postřiku stromů je nutné používat respirátor, ochranné brýle a rukavice a neměla by být odhalena pokožka.
  4. Po ošetření rostlin si nezapomeňte vyprat oblečení a důkladně omyjte vše, co přišlo do styku s přípravkem.

  Čím postříkat stromy od mšic – lidové prostředky

  Někteří zahrádkáři nechtějí z toho či onoho důvodu používat chemické prostředky.Pak přijdou na pomoc lidové prostředky.Například některé éterické oleje prý mšice odpuzují – levandule, cedr, borovice.K tomuto účelu můžete použít také přírodní slunečnicový olej s vodou.

  Kromě toho můžete jabloně s plody od mšic ošetřit cibulovým odvarem.K přípravě prostředku je třeba zalít litrovou sklenici slupek dvěma litry horké vody.Na směsi je třeba jeden den trvat, poté ji scedit, přidat dalších osm litrů vody a asi 50 gramů pracího mýdla.Tímto prostředkem je třeba okamžitě postříkat jabloně.

  Nashatyrny alkohol od mšic na jabloni – výsledek vás překvapí

  Naftalín má stejně jako éterické oleje silný zápach, který škůdce odradí.Na roztok budete potřebovat 50 ml prostředku zředěného v kbelíku s vodou a také musíte přidat žeton pracího mýdla.Taková směs může nejen odradit škůdce, ale také stromy vyživit, protože amoniak funguje jako listová výživa.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments