HomeTipy7 nejlepších způsobů, jak dostat krev z oblečení: i staré skvrny půjdou...

7 nejlepších způsobů, jak dostat krev z oblečení: i staré skvrny půjdou dolů

Skvrny od krve se z oblečení běžnými pracími prostředky dostávají obtížně.Krev se rychle vstřebává do tkaniny a skvrny se vytvoří během několika sekund.Některé obvyklé způsoby praní jiných nečistot mohou skvrny od krve ještě více znepříjemnit.UNIAN přišel na to, jak se můžete účinně zbavit stop krve na bílém i barevném oblečení.

 • Co by se nemělo dělat se skvrnami od krve.
 • Jak smýt čerstvou krev studenou vodou nebo ledem.
 • Jak smýt krev mýdlem na praní.
 • Jak odstranit starou krev pomocí glycerinu.
 • Jak dostat krev z oblečení pomocí soli.
 • Jak dostat krev z látky pomocí peroxidu vodíku.
 • Jak vyprat skvrnu od krve pomocí škrobu.
 • Jak vyprat zaschlou krev zubní pastou.
 • Co nedělat se skvrnami od krve

  Pokud najdete na oblečení krev, buďte s daným předmětem opatrní.Některé způsoby praní by se neměly používat, jinak se skvrna ještě více vsákne a nebude možné ji vyprat.Zde uvádíme, co se zakrváceným oblečením nedělat:

 • Skvrny odstraňte horkou vodou.
 • Skvrnu od krve potřete rukou.
 • Vyperte předmět v pračce, dokud skvrna nebude odstraněna.
 • k odstranění krve použijte chlor.
 • Jak smýt čerstvou krev studenou vodou nebo ledem

  Studená voda rychle a velmi účinně smývá čerstvou krev.Jakmile si všimnete krve na oblečení – okamžitě ponořte skvrnu do velmi studené vody a otřete ji rukama.Pokud je skvrna stará několik hodin – namočte ji na hodinu do ledové vody a poté ji vyperte mýdlem a vodou pod kohoutkem se studenou vodou.

  Čerstvou skvrnu od krve lze také odstranit kostkou ledu.Skvrnu jednoduše potřete krouživými pohyby ledem.V zimě venku lze krev na tkanině potírat sněhem.

  Jak vyprat krev pomocí pracího mýdla

  Mýdlo na praní lze použít k opakovanému odstranění, pokud krev nevyjde napoprvé.Namočte část oděvu se skvrnou na dvě hodiny do studené vody.Poté krev vydatně potřete pracím mýdlem a nechte působit dalších 30 minut.Poté oděv vyperte rukama.

  Jak odstranit starou krev pomocí glycerinu

  Staré skvrny od krve se dobře odstraňují teplým glycerinem.Zahřejte trochu glycerinu v šálku vody.Do teplého roztoku namočte vatový kotouč a přiložte jej na skvrnu.Nechte ho působit 1 hodinu.Během této doby se krev do disku vstřebá.Poté předmět vyperte v pračce.

  Jak dostat krev z oblečení pomocí soli

  Tato metoda je vhodná pro bílé oblečení, spodní prádlo a ložní prádlo.Sůl je vhodná k odstranění starých a zaschlých skvrn.Zřeďte 1 polévkovou lžíci soli v 1 litru studené vody.Namočte předmět do tohoto roztoku přes noc a ráno skvrnu umyjte vodou a mýdlem rukama.Koncentraci soli nezvyšujte.

  Jak odstranit krev z látky pomocí peroxidu vodíku

  Peroxid lze použít k odstranění krve ze světlých a nebarvených tkanin.Peroxid nelze použít na džíny a tmavě zbarvené oblečení.

  Naneste peroxid na skvrnu a nechte ho působit 30 minut.Během této doby předmět několikrát otřete papírovým ručníkem.Poté skvrnu znovu rozetřete peroxidem.Pokaždé zůstane na papíru více krve a skvrna se z utěrky dostane.

  Jak vyprat krvavou skvrnu pomocí škrobu

  Škrob lze použít k odstranění krve z hedvábí, kašmíru, veluru a dalších jemných tkanin.Potřete skvrnu škrobem z obou stran a počkejte, až škrob zaschne.Poté předmět vytřepejte a skvrnu otřete pod studenou vodou.

  Jak vyprat zaschlou krev pomocí zubní pasty

  Zubní pasta dobře působí na syntetické tkaniny.Pokud má tkanina bílou barvu, použijte zubní pastu bez bělicího účinku.Skvrnu od krve potřete zubní pastou a nechte ji působit, dokud pasta nezaschne.Poté skvrnu opláchněte zaschlou pastou pod studenou vodou.Pokud na předmětu zůstane pastu cítit, vyperte jej v pračce.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments