HomeTipy6 domácích prostředků na skvrny od deodorantu: trička budou jako nová

6 domácích prostředků na skvrny od deodorantu: trička budou jako nová

Bílé, voskově vypadající skvrny od deodorantu často zůstávají na oblečení i po zaschnutí přípravku.Ani používání drahých deodorantů nezaručuje oblečení beze skvrn.Pokud pračka takové skvrny ‚nevezme‘, používají se domácí prostředky, které má každý v kuchyni nebo koupelně.

 • Citronová šťáva.
 • Kapronové punčocháče.
 • Mýdlo pro domácnost.
 • Prostředek na mytí nádobí.
 • Aspirin.
 • Ocet.
 • Dříve jsme vám také řekli, jak smýt krev z oblečení.

  Citronová šťáva

  Citronová šťáva odstraní čerstvé skvrny od deodorantu, ale nefunguje na staré skvrny.Citronovou šťávu je třeba používat opatrně na barevné a černé tkaniny: nejprve nakapejte několik kapek citronové šťávy na nenápadné místo, abyste to vyzkoušeli.

  Vymačkejte na skvrnu šťávu z poloviny citronu a nechte ji působit 10 minut.Poté oděv opláchněte ve studené vodě.

  Kapronové punčochové kalhoty

  Neobvyklá, ale velmi účinná metoda.Skvrnu od zaschlého deodorantu otřete kouskem nechtěného kapronu, například starými punčochami nebo punčochovým kalhotami.Skvrna se z oděvu rychle odstraní.

  Mýdlo pro domácnost

  Malá kostka pracího mýdla snadno odstraní skvrny od deodorantu.Nastrouhejte mýdlo na hrubém struhadle a rozpusťte ho v naběračce teplé vody.Jeden další kousek pracího mýdla nechte vcelku.Skvrny od deodorantu potřete pracím mýdlem a poté předmět namočte na 30 minut do mýdlové vody.

  Prostředek na mytí nádobí

  Ujistěte se, že váš prostředek na mytí nádobí obsahuje glycerin – je vhodný i na odstraňování skvrn od deodorantů a potu.Chcete-li skvrnu odstranit, naneste na ni silnou vrstvu přípravku a nechte ji působit 30-60 minut v závislosti na stáří skvrny.Poté předmět vyperte ručně nebo v pračce.

  Aspirin

  Kyselina acetylsalicylová dobře působí na skvrny od deodorantu na jakémkoli oblečení.Skvrnu odstraníte tak, že rozpustíte 2 tablety aspirinu v 70 ml studené vody.Namočte skvrny do tohoto roztoku, potřete je nepotřebným zubním kartáčkem a nechte působit 3 hodiny.

  Ocet

  Tento přípravek je vhodný k odstraňování skvrn od deodorantů i skvrn od potu.Ocet by se však neměl používat na bílé věci, jinak zanechá šmouhy.Namočte vatový disk do 9% octa a skvrnu dobře namočte.Nechte působit 10 minut a poté předmět vyperte.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments